חדשות מרעישות
קולהע צופעט למרקוח איבן איף

ביטוח צלילה: כדאי לצלול עמוק לאותיות הקטנות של הפוליסה שלכם

שתפו אותנו

ביטוח ארוך טווח שמיועד לצוללנים אינו פשוט, והפרמיות יכולות להשתנות במידה ניכרת בין חברות הביטוח. פעילויות בסיכון גבוה כמו צלילה עשויות להיות כרוכות בפרמיות גבוהות ולעתים בתוספות שונות – במיוחד אם אינכם יודעים לאיזו חברת ביטוח להגיש מועמדות.

עמלות בגין תוספות שונות שמופיעות בין הסעיפים של ביטוח צלילה, מתייחסות לתשלומים שחברת הביטוח מתחייבת לשלם למבוטחים במקרה של תאונת צלילה, והאתגר הוא למצוא את חברת הביטוח שמציעה את התמחור הטוב ביותר על בסיס פעילויות הצלילה שלכם.

אם יש לכם סוכן ביטוח מהימן ומיומן, הוא יידע להפנות אתכם לחברת הביטוח המתאימה, שתציע לכם את התעריפים הטובים ביותר.

מדיניות ביטוח צלילה: אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

חברות הביטוח משתמשות במידע על סיכונים פוטנציאליים כדי להכניס אתכם לשיעור תעריפי ביטוח צלילה מתאים מבחינתה, וזה הגורם העיקרי שקובע את עלויות הפרמיה. צלילה נחשבת לפעילות בסיכון גבוה, ובמקרה זה עלויות הפרמיות וחיובים נוספים מבוססים על נתונים סטטיסטיים שנלווים לסוגים שונים של ספורט צלילה.

כשזה מגיע לבחירת פוליסת ביטוח צלילה – אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. מכיוון שלסוגים שונים של צלילה יש סיכונים שונים, וחברות הביטוח יבקשו לברר את סוג הצלילה שאתם עוסקים בו, כמה פעמים בשנה אתם יוצאים לצלול, וכמה עמוק אתם צוללים.

אז חשוב לבחור את האלוהים הטוב ביותר (או לפחות את חברת הביטוח הטובה ביותר)

לא כל חברה תציע מרצונה הטוב סכומים גבוהים בכל הנוגע לביטוח צלילה, וחברות מסוימות עשויות להציב תנאים מחמירים יותר מאחרות. במילים אחרות, אתם עשויים לקבל הצעות שונות לחלוטין עם תעריפים שונים אצל החברות השונות, וההבדלים יכולים להסתכם לעתים באלפי שקלים לאורך חיי הפוליסה שלכם.

צוללנים צריכים לבדוק היטב את הפוליסות המוצעות להם על ידי חברות הביטוח, כדי לוודא שהם בוחרים את התעריפים והתנאים הטובים ביותר מבחינתם.

כמה עמוק אתם צוללים?

עומק הוא הגורם החשוב ביותר שחברות הביטוח לוקחות בחשבון כשהן מציעות ביטוח צלילה. לחברות ביטוח מסוימות יש גבול מקסימלי לעומק הצלילה שהם יבטחו.

צוללנים שנשארים מתחת לגובה מטר ויוצאים לצלול במים פתוחים, יכולים לקבל תמחור מועדף, ללא הגבלת כמות הצלילות שהם יכולים לבצע בשנה. אבל ברגע שהעומק עובר מטר וחצי, יש בדרך כלל תוספות מיוחדות או תשלום נוסף לפוליסה.

כדי לקבל מושג כמה יעלה התשלום החודשי של פוליסת ביטוח צלילה שתבחרו, סוכן הביטוח ירצה לעבור איתכם על הרגלי הצלילה שלכם.

איזה מידע חברת הביטוח תבקש לקבל מכם?

מחירי ביטוח צלילה קשורים לסיכון ולסבירות של תאונה שמובילה למוות. גיל, משקל ובריאות הם גורמי סיכון נפוצים בביטוח זה, וכך גם השאלה אם אתם עוסקים בצלילה כתחביב או כמקצוע. הנה חלק משאלות גורמי הסיכון לצלילה שחברות הביטוח ישאלו אתכם:

 • מטרת הצלילה – האם אתם צוללים להנאתכם או שזהו המקצוע שלכם.
 • עומק הצלילה שאתם מגיעים אליו.
 • כמה פעמים בשנה אתם צוללים?
 • האם אתם צוללנים מוסמכים?
 • אם כן: מהו שם הארגון אליו אתם שייכים? כמה שעות לימוד צברתם? באיזה תאריך הוסמכתם? אם לא: למה?
 • סוגי צלילות שהשתתפתם בהן.
 • זמן ממוצע של שהות מתחת למים לכל צלילה.
 • מספר הצלילות הצפוי בשנה הבאה.
 • כמות הצלילות לעומקים מיוחדים, וזמן ממוצע מתחת למים בשנה האחרונה.
 • כמה צלילות אתם צופים לבצע בשנה הבאה וכמה זמן בממוצע תשהו להערכתכם מתחת למים?
 • פירוט ציוד הצלילה שאתם משתמשים בו, לדוגמא: חליפת צלילה, מספר מכלי חמצן, צלילה בשטחים פתוחים או סגורים, סוג אספקת האוויר שיש לכם, וכן הלאה.
 • באיזו תדירות אתם בודקים את בטיחות הציוד שלכם?
 • האם השתמשתם בציוד ניסיוני?
 • מהו העומק המרבי שהשגתם בפעילות הצלילה שלכם?
 • האם אתם צוללים לבד או בקבוצה?
 • מהם המיקומים שבהם אתם צוללים? תתבקשו לפרט את כל המיקומים: ים, אגמים, מפרצים, מערות או כל מקום אחר.

צוללנים חסרי דאגות

ביטוח צלילה רשום תחת קטגוריית כיסוי ייחודי, שכן צלילה נחשבת לפעילות פנאי מסוכנת. מסיבה זו, חברת הביטוח יוצרת פוליסה ספציפית שמתמקדת בלקוחות הצוללים. בזכות היעד המיוחד של הכיסוי, ההגנה מופרד מפוליסות אחרות, מה שמאפשר לכם לציין סכנות ביטוח שקשורות לפעילות צלילה בלבד.

בדומה למוצרי ביטוח אחרים, ביטוח צלילה מאפשר לכם ליהנות מהעברת זמנכם מתחת למים ולא לחשוב על ההשלכות הכספיות במקרה של תאונה. ללא כיסוי אמין, כל אירוע מצער במהלך צלילה עשוי להוביל לבעיות כלכליות משמעותיות.

כמה תעלה לכם תאונת צלילה ללא ביטוח?

הנה כמה דוגמאות לתשלומים שתצטרכו לשלם מכיסכם אם אין לכם ביטוח צלילה:

 • עלות הובלה מאתר הצלילה לבית החולים.
 • עלות טיפול רפואי, פיזיותרפיה או שיקום.
 • עלות הובלה שבני משפחתכם יצטרכו לשלם במקרה של מוות והצורך בהטסת גופתכם הבייתה (בלי להתחלחל בבקשה. בדיוק בשביל זה כינסתם את עצמכם לחשוב על ביטוח).
 • קנסות במקרה שתימצאו אחראים לגרימת פציעה לצוללן אחר.
 • רכישת ציוד חדש אם הציוד שלכם נגנב או ניזוק.

כל התרחישים האלה יכולים להתרחש מאירוע בודד אחד בלבד, והעלות הכוללת שתצטרכו להשקיע עשויה להגיע לאלפי שקלים.

גם צוללנים חובבים דואגים לבטח את עצמם

רוב הצוללנים שיוצאים לחופשות צלילה כתחביב ולהנאתם, הם צוללנים מיומנים שמבינים את היתרונות של בחירת ביטוח צלילה נכון. יחד עם זאת, למי שרוצה להתחיל לצלול או לעבור למסלול צלילה במים פתוחים, חשוב לבחור ביטוח מתאים, שהוא שונה מהביטוח המוצע לצוללנים מקצוענים.

תכנית טובה ומקיפה של ביטוח תאונות צלילה מספקת סיוע באיכות גבוהה לצוללנים. צלילה היא פעילות פנאי ייחודית ומהנה ביותר, אבל זה עדיין לא אומר שאפשר להתעלם מהסיכונים והעלויות שעלולים להיווצר אם משהו ישתבש. הידיעה שאתם מכוסים כראוי ומוכנים לכל תרחיש, גורמת לכם להירגע ולחבק את חוויית הצלילה בשקט נפשי.

בשורה התחתונה, חשוב לבחור את הפתרון הכי טוב מבחינתכם

כשאתם מחפשים ביטוח צלילה, המטרה שלכם היא להשיג פוליסה שתכסה את צורכיהם של המוטבים שלכם, תוך הקטנת עלויות הפרמיה. לכל חברה יש דעות שונות לגבי רמות הסיכון הקשורות בהרגלי צלילה שונים, ואתם צריכים לרכוש את הפוליסה שמציעה את התנאים הטובים ביותר לכם ולבני משפחתכם, על בסיס הרגלי הצלילה שלכם.

הפתרון הטוב ביותר לביטוח צלילה הוא לעבוד עם סוכן ביטוח שיודע את התעריפים והדרישות של חברות הביטוח השונות. סוכן ביטוח מורשה יכול להשתמש בחוויית הצלילה שלכם על מנת לקבוע אילו חברות מציעות את התמורה הטובה ביותר למצבכם ולמרכיבים שלכם.

קטגוריות

חדשות פופולריות

חבר אותנו

שים טקסט כאן
שים טקסט כאן
שים טקסט כאן

חדשות ספורט

ביטוח תאונות אישיות לילדים: אתם רוצים תכנית שתגן על ילדיכם

מה זה ביטוח תאונות אישיות לילדים ומהי חשיבותו? מה ההבדל בינו לבין פוליסת תאונות אישיות שיש לכל תלמיד במערכת החינוך בישראל ומהם הפרמטרים הנכונים לבחירת