חדשות מרעישות
קולהע צופעט למרקוח איבן איף

מה זה ביטוח מכשירי חשמל ולמה (או מתי) תצטרכו אותו?

שתפו אותנו

אז ככה. ביטוח מכשירי חשמל מגן על מערכות אלקטרוניות ומכשירי חשמל ביתיים ספציפיים. דמיינו לעצמכם, למשל, שפתאום מתחילים לדלוף מים ממדיח הכלים שלכם, ורצפת המטבח מוצפת. לא כיף. אבל אם רכשתם ביטוח מתאים, שכולל כיסוי גם למדיח שלכם, האחריות יכולה לכסות תיקון או החלפה של אחד המכשירים הכי חשובים בבית.

ברוב המקרים, ביטוח מכשירי חשמל יכול לכסות מערכות אלקטרוניות כמו מערכות מיזוג אוויר, תנור אפייה, מכונת כביסה, מייבש, מקרר, או כל מכשיר חשמלי חשוב אחר שיש לכם, ושלא תוכלו לחיות בלעדיו אם הוא יפסיק פתאום לעבוד.

כשהפריטים האלו, או כל פריט אחר שכללתם בפוליסת בביטוח שלכם, מתקלקל או ניזוק באופן שאינו בר תיקון, חברת הביטוח תישא באחריות התיקון או ההחלפה של המכשיר.

עד כאן על עיקרון התיקון או ההחלפה. אבל אם אתם עדיין מהססים, בואו נדבר קצת על חשיבות פוליסת ביטוח מכשירי חשמל

אם אתם מהטיפוסים האלה, ששומרים על מכשירי החשמל שלהם כמו על הילדים שלהם, וכמעט ולא מתקלקלים להם מכשירים בבית, ועדיין תוהים אם אתם זקוקים לפוליסת ביטוח מכשירי חשמל, התשובה הקצרה היא כן. בטח שכן.

התשובה המורכבת יותר היא שכדאי שתהיו מודעים לעובדה חשובה: מכשירי חשמל, מטבעם, מתקלקלים בשלב זה או אחר, ואחריות היצרן מנוסחת בהתאם.

כלומר, אתם מקבלים אחריות על תיקון או החלפת המכשיר שרכשתם, למשך שנה או שנתיים, נניח, או, אתם יודעים מה, אפילו למשך חמש שנים. בתום פרק הזמן שנקבע לאחריות שקיבלתם, אתם יכולים להיות כמעט בטוחים שמשהו עומד להתרחש, וכנראה שזהו אורך החיים של המכשיר.

כי אתם יודעים איך זה. מכשירי חשמל מתקלקלים בסופו של דבר

ולכן, כשתקופת האחריות מסתיימת, יש לכם ביד פוליסת ביטוח מכשירי חשמל, שמכסה את אחריות התיקון או ההחלפה של המכשירים שבהם אתם משתמשים מדי יום. ותחשבו על עוד תרחיש: נניח שמכשיר חשמלי גדול התקלקל לכם, המזגן, מכונת הכביסה או מדיח הכלים, ובדיוק תכננתם שיפוץ לבית.

במקום להוציא את הכסף שחסכתם לשיפוצים על החלפת המכשיר, אתם פונים לחברת הביטוח, מפעילים את הפוליסה, וממשיכים בתכניות השיפוצים שלכם, כאילו כלום לא קרה.

הביטוח הזה הגיוני מבחינה כלכלית כמו גם מעשית, והוא דואג לתיקון מכשירי החשמל, מערכות האינסטלציה ומערכות מיזוג האוויר בביתכם. ממש כמו כל תכנית ביטוח אחרת, תשלמו פרמיה מראש לכיסוי תיקון או שירות טכנאי של המכשירים בביתכם, שאותם בחרתם לבטח.

כלומר, אתם מקבלים בתמורה שקט נפשי והגנה גם על הארנק

במיוחד כשהתיקונים יקרים. בטוח מכשירי חשמל מאפשר לכם להתקשר אל היצרן או הטכנאי, בהתאם לתנאי הפוליסה שלכם, ותוכלו לקבל שירות תיקון או החלפה במסגרת פרק זמן סביר. כדאי גם לבחון את כדאיות הביטוח אם יש לכם "שתי ידיים שמאליות" ואתם לא האנשים האלה שיודעים לתקן בעצמם כל דבר שמתקלקל להם בבית.

אם אין לכם ביטוח ואתם תוהים לגבי העלויות, תוכלו תמיד לקבל הערכה מקצועית, להשוות מחירים ולבחון את תוכניות הפוליסה שחברות הביטוח מציעות.

איך מודדים את הערך האמיתי של ביטוח מכשירי חשמל?

אתם מתחילים להבין את הנקודה. כשאתם רוכשים ביטוח מכשירי חשמל, אתם נוקטים בצעד החכם ביותר להגנה על מכשירי החשמל שלכם מפני תרחישים בלתי צפויים, אבל לפוליסת הביטוח הזאת יש ערך רב יותר משנה לשנה, בזכות השירות שהיא מספקת.

אז במקום לרדוף אחרי היצרנים שיתקנו או יחליפו לכם את המכשיר בעת הצורך, אתם מגישים תביעה לחברת הביטוח, והתשובה שתקבלו תהיה תמיד אחת: אין בעיה. המכשיר יוחלף או יתוקן.

בלי טריקים ובלי שטיקים, ובלי להפנות אתכם אל האותיות הקטנות בתעודת האחריות, שיגלו לכם שאופס, דווקא המקרה הספציפי שלכם, שהוביל לאי תקינות המכשיר, לא כלול במסגרת האחריות. לכו תשברו את הראש עכשיו.

אתם בטח תוהים לעצמכם איך זה עובד

ביטוח מכשירי חשמל עובד בצורה די פשוטה. אם יש לכם בבית מכשיר חשמלי, כמו מכונת כביסה או מזגן, והם התקלקלו או שקרה להם משהו, כל שעליכם לעשות הוא להתקשר לחברת הביטוח בה ביטחתם את המכשירים, ולהפעיל את הפוליסה.

בהתאם לתנאים שעליהם הסכמתם, טכנאי שירות יגיע לביתכם ויתקן את הבעיה, או שתקבלו חוות דעת מקצועית שהמכשיר אינו ניתן לתיקון, ויש להחליפו. חברות רבות יגבו דמי שירות, כלומר, השתתפות עצמית, בהתאם לסוג המכשיר ועלויות התיקונים או ההחלפה.

קוראים טוב טוב את כל האותיות בהסכם הביטוח

חשוב לקרוא את כל האותיות בהסכם הפוליסה שלכם, כולל האותיות הקטנטנות, ולקבל תשובות על כל השאלות שיש לכם לגבי תנאי הביטוח. יש חברות, למשל, שיבטחו את המכשירים שלכם באפס שקלים של השתתפות עצמית, כלומר, לא תידרשו לשלם על התיקון או ההחלפה.

מסיבה זו, חשוב לבחון היטב את תנאי הפוליסה שאתם חותמים עליה, ולקבל הצעות מחיר מכמה חברות, לפני שתבחרו את פוליסת הביטוח המושלמת שהכי מתאימה לצרכים ולנסיבות שלכם.

המכשירים הספציפיים שמכוסים עם ביטוח מכשירי חשמל, תלויים בפוליסה הספציפית שתבחרו

רוב הפוליסות של ביטוח מכשירי חשמל כוללות מכשירים עיקריים שזקוקים לתיקונים, כמו מכונת הכביסה או המייבש, מדיח הכלים או תנור האפייה שלכם. פוליסות מסוימות כוללות גם מכשירים שלא בדיוק זוכים להתייחסות כמו למשל פעמון הדלת שלכם או מאוורר התקרה ששכחתם שהתקנתם.

אם אתם רוצים לבטח רק מכשיר קטן ספציפי, כמו הבלנדר או מעבד המזון המשוכללים שלכם, תוכלו לבחור פוליסת ביטוח זולה יותר שמבטחת רק כמה מכשירים מיוחדים או עיקריים. אבל מה שלא תעשו, הקפידו לקרוא את פוליסת הביטוח שאם חותמים עליה, לפני שאתם חותמים עליה, כך שתדעו בדיוק איזה כיסוי אתם מקבלים במסגרת התכנית שלכם.

אבל שימו לב:

רוב פוליסות הביטוח שמציעות כיסוי למכשירים ספציפיים בלבד, אינן כוללות כיסוי למכשירי חשמל גדולים, כמו מערכות מיזוג אוויר, דלתות המוסך ומערכות אינסטלציה.

אם תרצו שגם מכשירים אלו יכוסו, מומלץ לשקול רכישת פוליסת ביטוח מלאה שמכסה את כל המכשירים החשמליים בביתכם.

עדיין "יושבים על הגדר?"

הנה רשימת תרחישים שכדאי להכיר אם אתם עדיין מתלבטים בנוגע לרכישת ביטוח מכשירי חשמל. אם אחד מהתרחישים האלה נשמע לכם מוכר, הביטוח יכול להתאים לכם:

  • יש לכם מכשירים חשמליים שאורך החיים שלהם קצר.
  • המכשירים החשמליים שלכם ברשותכם כבר יותר מחמש שנים.
  • אין לכם את הזמן, הסבלנות, או הידע לבצע את כל התיקונים בעצמכם.
  • אין לכם טכנאי אמין שאפשר להתקשר אליו, ואתם לא רוצים לשכור שירותי איש מקצוע שאינכם מכירים, לצורך התיקון.
  • אין לכם תקציב לשאת בעצמכם בעלויות התיקונים היקרים.
  • קניתם מכשירי חשמל יקרים, ואתם רוצים להגן עליהם.

יש משהו חשוב שכדאי שתדעו גם על התרחיש האחרון

אם רכשתם מכשיר חשמלי חדש, כדאי מאוד שתקבלו כיסוי ביטוחי כלשהו שיגן עליו. כבר השקעתם הרבה כסף על רכישת המכשיר, ואתם לא רוצים להוציא עוד כסף על עלות התיקון או ההחלפה שלו. ברוב המקרים תגלו שההוצאות אינן משתלמות, ושאין לכם מספיק תקציב לתיקונים.

בדיוק מהסיבה הזו הומצא ביטוח מכשירי חשמל, כדי שלא תצטרכו להתמודד בעצמכם עם עגמת הנפש. הביטוח מאפשר לכם להתקשר לחברת הביטוח במקרה של בעיה, ולהעביר אליה את נטל ההתמודדות. כלומר, ביחד עם הפוליסה, אתם רוכשים גם סגנון חיים שמאפשר לכם לא להיות מוטרדים מכל מיני תרחישים בלתי צפויים שהחיים מביאים איתם.

ויש כמה דברים חשובים שכדאי שתבינו על ביטוח מכשירי חשמל

חשוב לדעת בדיוק מה מכוסה במסגרת פוליסת ביטוח מכשירי חשמל, ואיזה היקף כיסוי אתם מקבלים. אז הנה עוד רשימה, שעשויה אמנם להשתנות בהתאם לחברת הביטוח שרכשתם, אבל כוללת את השירותים והכיסויים הנפוצים שאתם יכולים לצפות להם במסגרת הפוליסה:

  • ביטוח מערכות חשמל גדולות, כמו מערכות מיזוג אוויר.
  • ביטוח מוצרי חשמל, גדולים וקטנים.
  • ביטוח רכיבי אינסטלציה במכשירי חשמל, כמו מכונות כביסה, מייבשים, או מדיחי כלים.
  • וכל הגופים החשמליים שיש בביתכם, ושאתם רוצים להגן עליהם במסגרת הביטוח.

אז מה צריך לקחת בחשבון לפני שאתם מקבלים את מדיניות חברת הביטוח?

חושבים שאתם מוכנים להתחיל להשוות בין חברות ביטוח לרכישת ביטוח מכשירי חשמל? קחו בחשבון את שלושת השיקולים החשובים הבאים כשאתם בוחנים את ההצעות השונות:

משלמים רק על מכשירי החשמל בביתכם

אם, למשל, אין לכם מדיח כלים בבית, יהיה טיפשי לשלם על פוליסה שכוללת כיסוי למדיח כלים, ואל תתפתו לרכוש את הפוליסה הזאת בהנחה ש"יום אחד" יהיה לכם מדיח.

כשהמדיח יגיע, תמיד תוכלו להרחיב את תנאי הפוליסה. ועוד משהו. חפשו חברת ביטוח שמציעה תוכניות גמישות שמאפשרות לכם לבחור אילו מכשירים אתם רוצים לבטח.

פוליסות ביטוח אוהבות אותיות קטנות, ולא בגלל שאין מספיק מקום על הנייר

אין שום דבר גרוע יותר מאשר רכישת פוליסת ביטוח שאתם מאמינים שמכסה את מכונת הכביסה שלכם, ואז אתם מגלים שאתם מתבקשים לשלם הרבה כסף במסגרת ההשתתפות העצמית כדי לתקן או להחליף אותה.

אז ודאו שאם בודקים טוב טוב את כל מגבלות המדיניות בפוליסה שאם שוקלים לבחור, והשוו את התנאים עם פוליסות ביטוח של חברות אחרות, על מנת לוודא שיש לכם מספיק הגנה.

אם כבר החלטתם לבטח את המכשירים בביתכם, כדאי שתבחרו פוליסה מלאה

יש הרבה מכשירי חשמל שעלות התיקונים או ההחלפה שלהם יקרים, ולכן כדאי לשקול להשקיע בפוליסה מלאה של ביטוח מכשירי חשמל, על מנת להגן על עצמכם כלכלית. רוב חברות הביטוח מציעות חבילות למכשירים בודדים ולמערכות שלמות, כך שתוכלו לבחון את התנאים ולהתאים אותם לצרכים שלכם.

עכשיו קחו רגע לבחון את מכשירי החשמל בביתכם: מה הכי חשוב לכם לבטח? ביטוח מכשירי חשמל מכסה את רוב המערכות והמכשירים שאתם מעריכים ורוצים להגן עליהם. תוכלו גם לבחור פוליסת ביטוח שמכסה כל תרחיש אפשרי, על מנת לקבל פתרונות מלאים לרכי הבית, ובהתאם לתקציב שלכם.

בשורה התחתונה, אתם רוצים להגן על מכשירי החשמל שלכם, והיום

חשוב שתהיה לכם פוליסת ביטוח מכשירי חשמל, אבל חשוב עוד יותר לוודא שאתם בוחרים חברת ביטוח שיש לה מוניטין טוב, ושמציעה כיסוי למכשירי החשמל שאותם אתם רוצים לבטח, בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם והתקציב שעומד לרשותכם.

תופתעו, אבל כשתתחילו לבחון את האפשרויות, תגלו שאתם יכולים לחסוך כסף, הרבה כסף, כשאתם חותמים על פוליסת ביטוח שמציעה לכם כיסוי הוגן ומקיף. כך שלא משנה אם תתרחש פתאום רעידת אדמה שתפיל את המיקסר היקר שלכם לרצפה, או שמזג האוויר הרטיב את הקירות והמזגן שלכם הלך, אתם יודעים שאתם מכוסים. מכל הכיוונים.

קטגוריות

חדשות פופולריות

חבר אותנו

שים טקסט כאן
שים טקסט כאן
שים טקסט כאן

חדשות ספורט

ביטוח מנהלים או ביטוח פנסיוני – המדריך המלא

מהם ההבדלים בין ביטוח מנהלים לבין ביטוח פנסיוני? מהו ביטוח פנסיוני ומהו ביטוח מנהלים ומהו הביטוח המומלץ ביותר למטרות חיסכון לטווח הארוך: ביטוח מנהלים או